صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
بازتــاب روانســـــر
انعکاس اخبار و رویدادهای روانسر و خواندنیها
بازتاب روانسر چهارشنبه بیست و نهم اردیبهشت ۱۳۸۹

كارشناس امور فرهنگي اداره تبليغات اسلامي روانسر گفت: از مجموع 134 روستاي اين شهرستان تنها سه روستاي شوربلاغ،فيروزه و قوري قلعه داراي خانه قرآن روستايي هستند.،سيف‌الله رنجبر با بيان خبر فوق افزود:از آنجا كه خانه‌هاي قرآن روستايي باعث پويايي در تعليم و تعلم قرآن كريم مي‌شود،ضروري است که توجه جدي به تاسيس اين نهاد در ديگر روستاهاي روانسر بشود.

کارشناس امور فرهنگي اداره تبليغات اسلامي روانسر تصريح‌كرد:علي‌رغم اين كه كمتر از دو سال از تاسيس 3خانه قرآن روستايي در روانسر مي گذرد،اما آمار و ارقام از رشد كمي و كيفي آموزش قرآن مجيد و جذب نوجوانان و جوانان توسط مديران اين مراكز خبر مي‌دهد.

رنجبر خاطرنشان‌كرد:طي دو سال گذشته 20كلاس روخواني،روانخواني،قرائت،مفاهيم و حفظ قرآن كريم در اين خانه‌هاي قرآني روستايي نور،معراج و فجر با جذب بيش از 400 نفر مخاطب داير شده است.

وي گفت:هم اكنون پرونده سه خانه قرآن روستايي جديد براي صدور مجوز به دارالقرآن استان ارسال گرديده كه اميدورايم با صدور مجوز شاهد فعاليت مراكز جديد در سال 89 باشيم

بازتاب روانسر چهارشنبه بیست و نهم اردیبهشت ۱۳۸۹

به مناسبت هفته ميراث فرهنگي نمايشگاه صنايع دستي،سوغات و هدايا در روانسر برگزار شد.

معاون صنايع دستي ميراث فرهنگي كرمانشاه گفت: در اين نمايشگاه صنعت گران استانهاي اصفهان، تهران،كرمانشاه،قم،اروميه،تبريز،همدان،خراسان و گلستان توليدات خود را در 40 غرفه عرضه كرده اند.

نصرت اله سپهر افزود: علاوه بر آثاري همچون منبت،معرق و سفال انواع بافتني هاي سنتي مانند گليم و گيوه و سوغات استانهاي كشور نيز در اين نمايشگاه در معرض فروش و تماشاي مردم قرار گرفته است.

وي گفت:اين نمايشگاه به مدت 10 روز از ساعت9 الي 22در بلوار 22 بهمن براي بازديد و خريد عموم آزاد است.

در حاشيه اين نمايشگاه معاون صنايع دستي ميراث فرهنگي كرمانشاه هدف هدف از برپايي اين نمايشگاهها را پيوند مردم با هنرهاي سنتيو ايجاد زمينه اي براي بهبود اقتصادي افرادي كه در زمينه صنايع دستي فعاليت دارندعنوان كرد و افزود: كمك به اقتصاد داخلي، ترغيب جوانان به هنرهاي دستي و اشتغال آنان از ديگر اهداف برگزاري نمايشگاههاي صنايع دستي است.

سپهر يادآور شد: طي سال گذشته 90 تن گيوه از استان صادر شده و در ايام نوروز بالغ بر 1 ميليارد و 360 ميليون ريال صنايع دستي استان به فروش رفته است.

بازتاب روانسر چهارشنبه بیست و نهم اردیبهشت ۱۳۸۹

هواشناسی استان کرمانشاه پیش بینی کرد از اواخر امشب (29 اردیبهشت) مجددا جو استان غبار آلود شود.

 در اطلاعیه صادره از سوی هواشناسی استان آمده است: با تشکیل هسته های جدید گرد و غبار روی کشور عراق، بتدریج از امشب مجددا شاهد افزایش غلظت غبار در سطح استان خواهیم بود.

این اطلاعیه می افزاید: همچنین سامانه مذکور طی سه روز آینده در بعضی ساعات بویژه در بعدازظهرها و اواخر وقت باعث وزش باد نسبتا شدید، رشد ابر و رگبار پراکنده باران توام با رعد و برق در سطح استان خواهد شد. احتمال بارش در اواخر وقت فردا و در نواحی کوهستانی بیشتر بوده و بارش در برخی نقاط ممکن است به شکل رگبار پراکنده تگرگ نیز نمود داشته باشد.

روز گذشته نیز جو استان کرمانشاه غبار آلود بود، بگونه ای که بنا به گزارشهای دریافتی از ایستگاه های هواشناسی سطح استان دید افقی در قصرشیرین و سومار به 100 متر و در سرپل ذهاب به300  متر کاهش یافت.

بازتاب روانسر چهارشنبه بیست و نهم اردیبهشت ۱۳۸۹

- آلبرت انیشتن در کودکی دچار بیماری دیسلسیک بود.یعنی معنی و مفهوم کلمات و عبارات را درست تشخیص نمی داد. معلم آلبرت انیشتن او را عقب مانده ذهنی، غیر اجتماعی و همیشه غرق در رویاهای احمقانه توصیف می کرد، ضمنا وی دوبار در امتحانات کنکور دانشگاه پلی تکنیک زوریخ مردود شد!!

2- توماس ادیسون که معلمانش از آموزش او در مدرسه عاجز مانده بودند در تمام طول تحصیل کم ترین نمره ها را از درس فیزیک می گرفت ولی همین شخص بعدها موفق شد بیش از هزار وصد وپنجاه اختراع جامعه بشریت عرضه کند که بیشتر آنها در زمینه علم فیزیک بوده است!!

3- بتهون معلم او می گفت در طول زندگیش "اوچیزی یاد نخواهد گرفت"

4- پیکاسو یکی از معروفترین نقاشان جهان بدون کمک و حضور پدرش که در زمان امتحانات کنارش می نشست نمی توانست در درس هایش نمره قبولی کسب کند!!

5- هیلتون که مالک بیش از 300هتل در سرتاسر دنیاست در دوران کودکی برای گذران زندگی مجبور بود کف سالن‌ها و هتل ها را طی بکشد!!

6- جیمز وات که مخترع ماشین بخار بود فردی کودن توصیفش می کردند!!

7- امیل زولا نویسنده بزرگ فرانسوی دانش آموزی تنبل بود که در مدرسه از درس ادبیات معمولا نمره صفر می گرفت!

8- ناپلئون بنا پارت مدرسه خود را با رتبه 42به عنوان یک دانش آموز غیر ممتاز ترک کرد!!

9- لویی پاستور در مدرسه یک محصل متوسط بود ودر دوره لیسانس در درس شیمی بین 22 نفر رتبه 22 را کسب

بازتاب روانسر چهارشنبه بیست و نهم اردیبهشت ۱۳۸۹

عضو تیم اکتشافی غارنوردی ارتفاعات شاهو گفت: احتمال می رود در منطقه کوههای شاهو کرمانشاه غاری بسیار عمیق و بکر وجود داشته باشد.

بیژن یاوری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهار داشت: به همراه یک تیم چهارنفره مشتکل از غارنوردان لهستانی و اتریشی در صدد کشف این غار در مسیر آب غار قوری قلعه هستیم، بدین ترتیب که مسیر آب غار را از قسمت ارتفاعات بالادست دنبال می کنیم و مسیر را به سمت سرچشمه ادامه می دهیم، احتمال می رود در این میان موفق به کشف غار جدید شویم.

 یاوری گفت: این تیم متشکل از سه لهستانی، یک نروژی، چهار غارنورد از تهران، دو نفر از سنندج و سه نفر از کرمانشاه است، سرپرستی تیم نیز بر عهده علیرضا بلاغی است.

 وی گفت: تیم غارنوردان اروپایی روز 25 ماه جاری وارد کرمانشاه شد و روز بعد از آن عملیات تجسس را آغاز کرد که تا 12 روز ادامه خواهد داشت.

 یاوری همچنین عنوان کرد: تیم یاد شده به همراه غارنوردان ایرانی از امروز وارد روستای قوری قلعه شد و جستجو در مسیر آب غار را آغاز نمود.

بازتاب روانسر سه شنبه بیست و هشتم اردیبهشت ۱۳۸۹

کارشناس مناطق نمونه گردشگري اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کرمانشاه:
شش منطقه از مناطق نمونه گردشگري استان کرمانشاه به سرمايه گذار خصوصي واگذار شده است
خبرگزاري موج - وحيد اميري گفت: اواخر سال گذشته و اوايل سال جاري شش منطقه از مناطق نمونه گردشگري استان کرمانشاه در قالب صدور موافقت نامه تاسيس که نخستين قدم در واگذاري يک منطقه نمونه گردشگري است، به سرمايه گذاران خصوصي واگذار شد.

به گزارش خبرگزاري موج کرمانشاه، وحيد اميري، کارشناس مناطق نمونه گردشگري اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي وگردشگري استان کرمانشاه گفت: شش منطقه همچون آبشار پيران يا دره اژدها در سرپل ذهاب، سراب گلين در گيلانغرب، سراب کرند در شهرستان دالاهو، سراب نيلوفر در شهرستان کرمانشاه، غار قوري قلعه در شهرستان روانسر و دربند صحنه در شهرستان صحنه به سرمايه گذار واگذار شده است.
وحيد اميري پيشرفت فيزيکي در اين مناطق را مثبت و چشمگير ارزيابي کرد و گفت: با توجه به سياست سازمان ميراث فرهنگي، پيش از واگذاري مناطق اقداماتي در قالب زير ساخت در اين مناطق انجام گرفت.
وي با بيان اين که طرح نهايي هر منطقه تقريبا نهايي شده است، خاطرنشان کرد: اين طرح ‌ها مستلزم اعتبارات زير ساختي است که پيشنهاداتي به معاونت سرمايه گذاري سازمان ميراث فرهنگي داده شده است.
وي افزود: اميدواريم پس از تائيد بتوانيم بر اساس تعهداتي که در اساسنامه است زيرساخت‌ها را تامين کنيم، عليرغم اين که در حال حاضر از پيشرفت قابل ملاحظه‌اي برخوردار است و استان کرمانشاه جزء استان‌هاي کلان کشور در تعداد مناطق نمونه گردشگري است و برخي از اين مناطق در سطوح مختلف محلي، استاني، ملي و بين المللي سطح بندي شدند.
کارشناس مناطق نمونه گردشگري اداره کل ميراث فرهنگي کرمانشاه يادآور شد: خوشبختانه در تمامي اين مناطق توجيه اقتصادي براي جذب سرمايه گذار داريم و پکيج‌هاي سرمايه گذاري مناطق آماده است.
وي ادامه داد: آماده براي ارائه پکيج‌هاي سرمايه‌گذاري با اطلاعات کامل به سرمايه ‌گذاران هستيم.
اين مقام مسئول در اداره کل ميراث فرهنگي استان کرمانشاه اظهار داشت: سياست سازمان ميراث فرهنگي بر اين است در مناطق ويژه که به عنوان منطقه نمونه گردشگري تعريف شده است فعاليت‌هايي اعم از مطالعه انجام دهد که منتهي به زيرساخت‌ها براي سرمايه‌گذاران راغب به سرمايه‌گذاري مي‌شود.
اميري با اشاره به 50 منطقه نمونه گردشگري استان گفت: حدود 30 منطقه از اين تعداد مناطق نمونه گردشگري مطالعه امکان سنجي شد و 20 منطقه ديگر علاوه بر مطالعات امکان سنجي، مطالعات طرح جامع دارند.
کارشناس مناطق نمونه گردشگري اداره کل ميراث فرهنگي کرمانشاه گفت: اين 50 منطقه طي پکيج‌هاي سرمايه‌گذاري در داخل و خارج از استان و بعضا در مناطق غير قابل دسترس از طريق پست ارسال شد و تعدادي سرمايه گذار از اين طريق شناسايي شدند که با اين افراد به صورت مستمر در
تعامل هستيم و ظرفيت‌هاي استان را معرفي کرديم.

بازتاب روانسر دوشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۸۹

 دو دسته ثروتمند وجود دارند. دسته اول که همیشه هم بحث برانگیز بودند، رانتی هستند و زمین خوار و ... اینها را کسی نه می شناسد، نه دیده، نه حساب هایشان معلوم است. لااقل 5 سالی هم هست که اسمشان از نوک زبان، به بیان نرسیده و هنوز مردم منتظر شنیدن نامشان هستند و مدارک ثروت نامشروعشان.در ضمن وقتی نام شان از نوک زبان بزرگان به مقام بیان نرسیده، انتظار زیادی است که از قلم ما بچکد!

پس اجازه بدهید سراغ دسته دوم برویم، همان ها که ثروتمند هستند، اما شناخته شده اند و به خاطر شناخته شده بودنشان، مالیات می دهند. مالیاتی که کوچه های شهرمان را با آن اسفالت می کنند، صدا و سیمای مان را با آن می چرخانند و... برای پیدا کردنشان باید کمی بگردیم.

در فهرست زیر، هرجا که دیدید، نام شرکت یا کارخانه ای آمده است، بدانید که در آن بنگاه اقتصادی، اشخاص زیادی کار می کنند و به واسطه تولید، چرخ اقتصاد خانواده شان می چرخد ؛ پس قابل احترام هستند.


***

1- علاء ميرمحمدصادقي: الان 79 سال دارد و متولد اصفهان است.  كسي كه همه او را به‌عنوان پدر گچ و سيمان كشور مي‌شناسند.

اولين صندوق قرض‌الحسنه انقلابي را 38 سال پيش در مسجد لرزاده تأسيس كرد.

او بنيانگذار سازمان اقتصاد اسلامي است كه روزي قرار بود بانك خصوصي بازاري‌ها باشد اما با تهديد به استعفاي 7 عضو كابينه دولت موقت، به محاق تعليق رفت تا سرانجام در دولت احمدي‌نژاد به بانك قرض‌الحسنه تبديل شد.

میرمحمد صادقی رئیس انجمن صنایع و معادن گچ کشور، رئیس خانه معدن کشور، بنیانگذار و رئیس هیات مدیره اتاق های مشترک این و کانادا، ایران و افغانستان، کمیته مشترک ایران و کره، شورای مشترک ایران و بحرین، و ایران و عربستان، اتحادیه تولید کنندگان و صادر کنندگان محصولات معدنی، عضو هیات مدیره شرکت کشتی سازی نوح، شرکت صنایع گچ  خوزستان، شرکت صادراتی بنادر جنوب، شرکت پخش سیمان کشور و عضو هیات رئیسه اتاق تهران است.2- سید حمید حسینی: حضور اشخاصی مثل صفایی فراهانی در مجلس ترحیم پدر وزیر ارشاد برای بسیاری سوال برانگیز بود.
پاسخ سوال را باید در فعالیت های اقتصادی برادر وزیر ارشاد جست، بالاخره برادر وزیر ارشاد با صفایی فراهانی همکار است.
  52 ساله است و اهل رفسنجان. رئیس هیات مدیره گروه بین المللی مذاکرات و مدیر عامل شرکت پالایشگاه نفت سروش است.3- محسن خليلي‌عراقي: مديرعامل شركت بزرگ بوتان. همین بوتان کافی است تا دامنه فعالیت های او مشخص شود.

رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت بوتان است، رئیس هیات مدیره انجمن مدیران صنایع ایران، رئیس هیات مدیره کنفدراسیون صنعت ایران، دبیر کل کانون عالی کارفرمایان ایران، رئیس هیات مدیره شورای صنایع لوازم خانگی ایران، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایان توزیع کننده گاز مایع ایران است. عراقی متولد 1308 در تهران است.4- شاهرخ ظهيري:
حتما لااقل یکبار سس های او را تجربه کردید، به او سلطان سس هم می گویند ؛ پيشگام صنايع غذايي در كشور و بنيانگذار كارخانه‌هاي مهرام است.

علاوه بر این، ظهیری 80  ساله عنوان های دیگری نظیر: نایب رئیس اتاق های مشترک ایران و روسیه، ایران و استرالیا، ایران و ارمنستان و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، عضو هیات رئیسه اتاق ایران و کانادا، رئیس کمیسیون کشاورزی در صنایع و بسته بندی اتاق ایران، عضو هیات رئیسه انجمن مدیران، نایب رئیس کنفدراسیون صنایع غذایی ایران را نیز در کارنامه دارد.

سلطان سس ایران ، متولد تهران است.


5- مهدي جارياني:
هربار که حمام بروید یا دست هایتان را بشویید، شاید به یاد جاریانی بیفتید.  جاریانی متولد تهران است و 62 سال سن دارد. جاریانی مدیر عاملی شرکت های: پاکسان، انتباه، تولی پرس، پخش عظیم، کالا مصرفی، تولید مواد اولیه داروپخش(تماد) را در کارنامه دارد.

6- علينقي خاموشي:
متولد تهران است، اما چه کسی نمیداند که او اصالتا مشهدی است؟

بالاخره دوران زیادی را به صندلی ریاست اتاق های بازرگانی تکیه زده و از سابقه دار هاست.

به کت و شلوار عادیش نگاه کنید و با خودتان فکر کنید که در روزگاری نه چندان دور، هر مردی در شب دامادیش یکی از محصولات آقای مدیر را به تن می کرد.
درست متوجه شدید، خاموشی 71 ساله، این عنوان ها را در کارنامه دارد(به جهت فزونی تعداد شرکت هایی که به واسطه ریاستش در بنیاد در آنها نیز نفوذ داشته است از ذکر بسیاری از آنها در اینجا خودداری شده است): رئیس هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری ایران، رئیس هیات مدیره شرکت های: ریسندگی و بافندگی مطهری و پوشاک جامعه، مدیر کل شرکت های: ریسندگی و بافندگی مقدم و تیم، مدیر تولید نساجی ممتاز، عضو شورای عالی پول و اعتبار و رئیس بنیاد مستضعفان.
7- اسداله عسگراولادي:
  همین یکی –دو هفته قبل، جوابیه معترضانه ای را به یکی از روزنامه های کثیر الانتشار فرستاده بود، از آنها گله کرده بود که چرا از وی با عنوان «حاجی ترانسفر» نام برده اند.

عسگراولادی اهل تهران  است و چه کسی است که او را نشناسد. بر اساس روایتی پیر مرد خوش قلب در جریان نگرانی بخش خصوصی از واگذاری نمایشگاه بین المللی تهران با آن وسعت در آن نقطه اعیان نشین تهران در جمع هیات نمایندگان اتاق چنین گفته بود: جناب رئیس(آل اسحاق) اگر اجازه می دهید، بنده به عنوان یک «کاسب جزء» همین حالا چک خرید نمایشگاه را بکشم!

این اظهار نظرش در مقابل دیدگان حیرت زده خبرنگاران در زمان خودش کم سر و صدا نکرد!
از اعضاي بنام مؤتلفه، رئيس اتاق مشترك ايران و چين، دارنده شركت بزرگ «حساس» كه در عرصه صادرات خشكبار و به خصوص پسته ايران در سطح جهان صاحب نام است. چند هفته قبل هم گفته شد دو بانک چینی را خریده، البته بعدا متذکر شد که کل بانک ها را نخریده ، بلکه سهام آنها را خریداری کرده است.8- فاطمه مقیمی:
اهل رشت است. به روسری و مزدای صورتی رنگش نگاه نکنید، راننده کامیون های زیادی آخر برج چشمشان به دست خانم رئیس دوخته شده است.

 موسس و مدیر عامل شرکت حمل و نقل بین الملل است و در کارگروه های مرتبط با موضوع حمل و نقل همکاری های زیادی دارد.

داستان زندگیش هم خالی از لطف نیست. مقیمی قرار بوده مترجم یا معلم زبان باشد. ماجرا از جایی شروع شده که مترجم یک شرکت حمل و نقل بین المللی شده است و بعد وقتی صحبت های روسایش را ترجمه می کرده، فکر کرده که چرا خودش مدیر نشود. همین می شود که یک شرکت راه می اندازد و باقی ماجرا!

9- محمد مهدی رئیس زاده:
مشهدی 52 ساله انگار برای مدیریت در این دنیا حاضر شده: عضو هیات مدیره و مدیر عامل گروه صنایع سیمان کرمان، عضو هیات مدیره و مدیر عامل شرکت تسهیلات بازرگانی صنعتی، عضو هیات مدیره و مدیر عامل شرکت بازرگانی صنایع ملی ایران، رئیس هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری سیمان کرمان، عضو هیات مدیره شرکت سیمان ممتازان، عضو هیات مدیره گروه تولیدی لاستیک بارز، نایب رئیس هیات مدیره شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران و... .
10- احمد اميراحمدي:
71 ساله است، اما خیلی جوان مانده، به گوش های شکسته و پف کرده اش که نگاه کنید ظاهرا رمز جوانیش را دریافتید، کشتی گیر با سابقه ای است. البته کیست که نداند کار و پول خوب هم آدمی را جوان نگه میدارد! كشتي‌گير قديمي با گوش‌هاي شكسته كه به‌عنوان پدر سرب و روي كشور شناخته مي‌شود اهل تهران است.
علاوه بر سرب و روی، در صنعت شیشه و بلور هم کم فعالیت نکرده است. عناوینی چون: رئیس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت شیشه و بلور استان تهران، و شرکت تعاونی تولید کنندگان شیشه و بلور و انجمن تخصصی صنایع همگن شیشه وبلور تهران، نایب رئیس خانه صنعت و معدن تهران و... را هم یدک می کشد.

11- تقي بهرامي نوشهر:
فکر نکنید چون شهرتش به نوشهر ختم می شود شمالی ست. دو کلمه که حرف بزنید متوجه لهجه دلنشین اذریش خواهید شد.
متولد 1324 در اردبیل است. اگر سر و کارتان به بازار آهن و ... خورده، احتمالا میخواهید بدانید چه کسی فی این بازار را مشخص می کند. با پدر خوانده فولاد كشور آشنا شوید! مؤسس چندين شركت بزرگ فولاد و فعال اين صنعت است.
او موسس شرکت های گرو.ه صنعتی نورد نوشهر، ذوب آهن اردبیل و سبلان و سهند، کارخانه قطعه سازی دینام و استارت اردبیل، سیمان خلخال، کاغذ سازی اترک اصفهان، رئیس انجمن فولاد کشور، دبیر کل خانه صنعت و معدن، رئیس هیات مدیره شرکت کشتیرانی لنگر است.
12- محمد صدر هاشمي‌نژاد:
از مؤسسان اولين بانك خصوصي كشور و رئيس هيأت‌مديره همان بانك، مدیر عامل شركت توانمند ساختماني استراتوس، كسي نمي‌داند او چقدر ثروت دارد، اما در زمينه ساختمان‌سازي و بازرگاني از بزرگان به شمار مي‌رود. صدر هاشمی متولد 1329 در شهر کرمان است.

13- پدرام سلطاني:
شخصي كه با وجود جوان بودن به‌عنوان يكي از بزرگان بخش خصوصي پتروشيمي معروف است.
41 سال سن دارد و متولد زاهدان است. رئیس هیات مدیره گروه شرکت های پرسال، عضو هیات مدیره و دبیر کل اتحادیه صادر کنندگان فرآرده های نفت، گاز و پتروشیمی ایران، موسس، عضو هیات مدیره و مدیر عامل صندوق توسعه صادرات فرآرده های نفتی ایران است.14- علی شمس اردكاني:
مديرعامل يك شركت بزرگ خودروسازي و از فعالين بنام صنعت خودروسازي خصوصي در كشور. سوابق اجرای شمس اردکانی کم نیست که بتوان در چند خط تمام آنها را گفت. رئیس مجمع ایران برای فردا، مشاور وزارت نفت، عضو هیات مدیره بانک مسکن  در امور بازرگانی و مالی در اردن، رئیس هیات مدیره شرکت های گروه سرمایه گذاری و تبدیل گاز به مایع نارکنگان، رئیس اجرایی هیات مدیره شرکت های آسیای آرام و صنایع خودرو کویر و گروه بین المللی ساروج بوشهر، دبیر کل اتاق بازرگانی ایران، عضو بنیانگذار منطقه آزاد قشم و.... شمس اردکانی متولد 1322  در اصفهان است.

15- عباسعلي قصاعي:
از بازماندگان خاندان بزرگ سرمايه‌دار قصاعي و از بزرگ‌ترين فعالان صنعت چيني در كشور است. به سال1326 در نطنز به دنیا آمده و تا امروز نامش را با چینی و بلور در ذهن بازار ثبت کرده است. قصاعی 63 ساله مدیر شرکت های صنایع چینی قصایی، چینی زرین ایران، چینی یاسمن، صنایع بسته بندی زرین بان و رئیس انجمن صنایع چینی ایران است.
16- محسن بهرامي ارض اقدس:
از مديران ارشد حيات نو و مشاور شهردار تهران را در کارنامه اش دارد.
بیشتر سمت های دولتی داشته مثل معاونت وزیر بازرگانی و مشاور وزارت نفت داشته است، اما این باعث نمی شود که ارض اقدس مشهدی چیزی از سایرین کم داشته باشد، چراکه در حال حاضر او مدیرعامل و عضو هیات مدیره ده ها شرکت صنعتی بزرگ است. ارض اقدس 54 ساله است.17- احمد پورفلاح:
از اقتصادی های خوش تیپ «خیر» به شمار می رود.  متولد کرج است و حالا 65 ساله شده. مديرعامل شركت بزرگ تأسيساتي سكو ايران است علاوه بر این عناوینی چون:  قائم مقام رئیس هیات مدیره اتاق ایران و ایتالیا، نایب رئیس اتاق ایران و استرالیا، عضو شورای مرکزی ICC، عضو هیات امنای موسسه خیریه محک و... را نیز یدک می کشد.
18- مسعود دانشمند:
61 سال دارد و اهل زاهدان است. دارنده يك شركت بزرگ حمل و نقل دريايي است. اما شاید دوستی اش( با وجود کراواتی که همیشه به گردن دارد) با علینقی خاموشی هم جزو عناوینش باید ذکر شود.  البته از دور دستی هم بر آتش هتلداری یا چیزی شبیه گردشگری  و سفر و... دارد!

19- هوشنگ ادهمی:
همشهری روسای اتاق های ایران و تهران است، یک زنجانی  58 ساله. عناوینی چون: مدیر عامل شرکت مبنای خاورمیانه(اکنون)، مدیرعامل سیمان فارس خوزستان، رئیس هیات مدیره شرکت توسعه معادن روی، مدیر گروه سیمان سازمان صنایع ملی ایران را در کارنامه اش دارد.

20- اکبر برادر هریسچیان:
تبریزی 70 ساله است. فرش تبریز را چه کسی نمی شناسد؟ در اطراف تبریز هم منطقه ای وجود دارد به نام هریس، شاید نام فامیلش را از آن منطقه اخذ کرده باشد که اتفاقا اگر در ایران فرش تبریز مشهور است، در تبریز هم فرش هریس. او هم در این هنر-فن صاحب نام است.
هریسچیان مدیر عامل و رئیس اتحادیه صادر کنندگان فرش ایران است.
21- محمدرضا بهرامند:
تهرانی 61 ساله، بی مقدمه بگذارید برخی از سمت هایش را مرور کنیم: عضو هیات مدیره شرکت های: تولید و فراوری مواد معدنی ایران، گدارسنگ، سنگاب همدان، معدنی پیرتاک، فراسنگ محلات، منطقه ای، معادن آذربایجان، فصلنامه سنگ، اروم کانسار، مدیر عامل و عضو هیات مدیره: فرامز تهران، مجتمع معادن نی ریز، سنگاب آذرشهر، معدنی ایران سنگ، مدیر مسئول مجله سنگ و معدن، عضو کمیته ملی برگزاری بیستمین کنگره جهانی معدن، مشاور وزیر معادن و فلزات در ستاد سیاست گذاری توسعه صادرات سنگ کشور- نایب رئیس کنونی کمیسیون معادن اتاق ایران و... .

22- مهدی پورقاضی:
دوباره نوبت به اصفهانی ها رسید، اینبار یک اصفهانی 53 ساله. با عناوینی مثل: مدیر عامل شرکت نیرومند پلیمر و شرکت فرافن گاز تهران.

 او در صنعتی فعال است که مردم کوچه و بازار به آن می گویند پلاستیک.

23- احمد ترک نژاد:
درست 50 ساله است. متولد الشتر . ترک نژاد از جهادگران سال های قبل بوده و از اقتصادیان امروز! نام بانک خصوصی در کشورمان با پارسیان گره خورده، عناوینی مثل: مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری بانک پارسیان، رئیس هیات مدیره شرکت تجاری بین المللی راهبرد پارسیان، رئیس هیات مدیره شرکت توسعه سیستم های حمل و نقل راه ابریشم، نایب رئیس هیات مدیره شرکت پارسیان اینترنشنال، عضو هیات مدیره شرکت گشترش هتل های لوتوس پارسیان را در کارنامه دارد.


24- محمدرضاجابر انصاری:
61 ساله، اهل تهران، ایجاد یا مشارکت در تاسیس شرکت های: دژ پاد، صنایع فلزی سبک، گروه صنعتی سپاهان، آهن و فولاد اصفهان، ساخته های فلزی اصفهانیان، سرمایه گذاری صنایع ایران، سرمایه گذاری ساختمانی سخت آژند، زراعی محمدآباد، آجر ماشینی سه ام، بار آهن سپاهان، آژند سازه اسکان و مهر آژند، انبوه سازان اسکان، عضو موسس شرکت های عام و تشکل های صنفی موسسه اعتباری کارآفرینان، بانک کارآفرینان، فروسیلیس ایران، بیمه کارآفرین، اتحادیه صنایع فلزی سبک و... را یدک می کشد.


25- غلامرضا حمیدی انارکی:
بالاخره نوبت به سمنان هم رسید، 66 ساله است و عناوینی مثل: رئیس کارگاه شرکت پارادیس، عضو هیات مدیره شرکت سرب و روی، مدیر عامل شرکت های: باریت ایران، ایران کان آرا، تولید و فراوری مواد معدنی ایران، معدنی آهن آجین، فولاد زاگرس، مواد نسوز بیرجند، مدیرعهامل تهیه و تولید مواد نسوز کشور-رئیس کنونی کمیسیون معادن اتاق ایران و... را یدک می کشد.26- محمدرضا حیدری:
درست 60 ساله شده است، کردی از خطه کرمانشاه،  رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت سیمان فارس و خوزستان و 50عضویت در هیات مدیره بیش از 50  شرکت بزرگ بورسی را در کارنامه دارد.

27- مسعود خوانساری:
بازهم یک اصفهانی، 56 ساله است و موسس و مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری آتی سامان .


28- جمشید عدالتیان شهریاری:
  55 ساله و اهل تهران، بسیار خوشتیپ و البته مدیر، تحصیلاتش را در آلمان ادامه داده و مدیر عامل شرکت کمپاس ایران و سرپرست منطقه 7 کمپاس بین الملل، رئیس هیات مدیره شرکت صنایع فراورده های غذایی پدیده دیناوند است.

29- فرهاد فزونی:
تهرانی 63 ساله مدیر عامل و رئیس هیات مدیره شرکت های گروه سرزمین سبز است.30- توفیق مجد پور:
تبریزی 60 ساله، رئیس هیات مدیره شرکت کشتیرانی فرادریا و شرکت برادران مجدپور است.

... و البته میلیاردرهای ایران به همین فهرست ختم نمی شوند.

 
بازتاب روانسر دوشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۸۹

 

بازتاب روانسر دوشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۸۹

مدیر آموزش وپرورش شهرستان روانسر در دومین جلسه شورای آموزش وپرورش این شهرستان که با حضور اعضای این شورا در محل نمازخانه دبستان سمیه شهر روانسر برگزار شد گفت:مرحله ی سوم آزمون علمی دانش آموزان در اردیبهشت ماه جاری برگزار و بیش از 2933 نفر دانش آموز دختر وپسر روانسری در 120 واحد آموزشی این شهرستان درمرحله ی سوم مسابقات علمی آینده سازان شرکت نمودند.

 وی  با اشاره به اهمیت برگزاری دوره های  آموزشی ضمن خدمت به منظور ارتقاء سطح علمی معلمان گفت:از ابتدای سال 88 تاکنون بیش از 13130نفر ساعت در 254 دوره آموزش ضمن خدمت شرکت نموده اند .

حاج ملا عبدالله غفوری امام جمعه روانسر در این جلسه گفت : معلمين بايستي در رشد و شكوفايي استعدادهاي دانش آموزان بر اساس آموزه هاي ديني و هنجارهاي ايراني همت گمارند. وي با تاسي از آيات و احاديث ، دين مبين اسلام را دين رشد و كمال انساني دانست و تصريح كرد: علم و دانش سرمايه زندگي است كه بايستي معلمان و دانش آموزان با علم پژوهي و دانش دوستي خود را به كمال برسانند

قدرت اله فعلی سرپرست فرمانداری روانسر پیگیری واریز 5درصد سهم آموزش وپرورش از عوارض نوسازی توسط شهرداری روانسر از طریق استانداری ، اجرای طرح مجتمع های آموزشی در 9 مرکز روستایی شهرستان روانسردر سال تحصیلی جدید ، تشکیل کمیته شهرستانی ستاد اوقات فراغت تابستان 89 با محوریت آموزش وپرورش، برگزاری جشن پایانی ارزشیابی توصیفی با شرکت دانش آموزان پایه های اول ودوم ابتدایی در مدارس ابتدایی سطح شهرستان در هفته اول خردادماه 89را از جمله مصوبات شورای آموزش وپرورش این شهرستان برشمرد .

بازتاب روانسر شنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۸۹

رییس هیات کوهنوردی استان کرمانشاه گفت: تیم چهار نفره اکتشافی غارنوردان لهستانی برای کشف غارهای پنهان ارتفاعات شاهو فعالیت مجدد خود را در کرمانشاه آغاز می کند.

 محمد رضا نقدی در گفتگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهار داشت: تیمی متشکل از چهار کوهنورد لهستانی، چهار کوهنورد از فدراسیون و چهار نفر دیگر از هیات کوهنوردی استان کرمانشاه فعالیت مجدد خود جهت کشف غارهای ارتفاعات شاهور را آغاز می کنند.

 نقدی در ادامه تصریح کرد: این مرحله از اکتشافات به دنبال فعالیتهای اکتشافی سال گذشته انجام می شود و تنها بر کوههای شاهو متمرکز شده که در دو مرحله از 26 تا 31 اردیبهشت و اول تا ششم خرداد انجام می شود.

 وی گفت: پتانسیل اکتشاف غارهای جدید در کوه پراو و ارتفاعات شاهو بسیار زیاد است و غار قوری قلعه یک نمونه از آن است، سال گذشته به خاطر مشکلات امنیتی تیم اکتشافی بر ارتفاعات پراو متمرکز شد، اما در سال جاری حوزه فعالیت خود را به کوههای شاهو محدود می کند.


 

مطالعات و امکان سنجي 50 منطقه نمونه گردشگري در کرمانشاه پايان يافت
کرمانشاه - معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان کرمانشاه گفت:خوشبختانه با تدابيري که انديشيده شد و جديت و پيگيري مسوولان استان، کار مطالعات طرح جامع و امکان سنجي در 50 منطقه نمونه گردشگري استان به اتمام رسيده است.
منوچهر پشنگ روز شنبه به خبرنگار ايرنا افزود: در سفر اول هيات دولت به استان کرمانشاه 30 منطقه نمونه گردشگري در استان به تصويب رسيد و در سفر دوم 20 منطقه نمونه ديگر به اين تعداد افزوده شد که همين امر باعث شد اعتبارات بيشتري نسبت به سالهاي گذشته در اختيار سازمان قرار گيرد که به طور ويژه براي ايجاد زيرساختهاي لازم در اين مناطق اقدام کند.
وي معبد آناهيتا، سراب گزنهله ، پارک سراب هرسين ، دالاني پاوه ، سراب فش کنگاور، سراب نيلوفر، آتشکده شيان ، ريجاب ، سراب روانسر، قوري قلعه ، دربند صحنه ، سراب کرند غرب ، چرمله عليا، سراب گلين گيلانغرب ، طاق بستان ، چشمه ريزه ، آبشار گروس صحنه ، تنگ حمام، بيستون ، آبشار پيران (دره اژدها)، شروينه ، ازگله بمو ، هجيج ، نودشه ، سراب نژيوران ، شمشير، چم امام حسن ، چهارقاپي ، تالاب هشيلان ، سراب شرف آباد را 30 منطقه نمونه گردشگري مصوب در سفر اول رييس جمهوري عنوان کرد.
وي همچنين منطقه چشمه سهراب و رودخانه گاماسياب هرسين، سراب ماران کنگاور ، سراب سيري جان صحنه ، بدر و پريشان سنقر ، ويس القرن روانسر، سراب ماميشان ثلاث باباجاني ،سفيد برگ جوانرود، بيدميري ، بوزين و مرخيل پاوه ، سراب مورت و منطقه ديره گيلانغرب ،سراب قنبر، رودخانه قره سو کرمانشاه ، پارک جنگلي مرصاد چهارزبر، سراب گرم و منطقه بازي دراز سرپل ذهاب و نخلستانهاي قصرشيرين را 20 منطقه نمونه گردشگري مصوب در سفر دوم رييس جمهوري به استان نام برد.
پشنگ با اشاره به اقدامات انجام شده از سوي سازمان ميراث فرهنگي استان کرمانشاه در مناطق نمونه گردشگري گفت: در 20 منطقه نمونه گردشگري استان مطالعات طرح جامع و در 30 منطقه نيز طرح امکان سنجي انجام شد.
وي افزود: در مناطق نمونه گردشگري که جزو مصوبات دور اول سفر هيات دولت است نقشه ها تهيه شده و به فراخور اعتباراتي که تخصيص مي يابد عمليات اجرايي در اين مناطق در حال انجام است.
پشنگ با اشاره به اينکه سياست سازمان ميراث فرهنگي در مناطق نمونه گردشگري تعريف اين مناطق، ايجاد زيرساختها و جلب و تشويق و حمايت از سرمايه گذاران بخش خصوصي براي سرمايه گذاري در اين مناطق است افزود: ايجاد زير ساختهاي لازم در مناطق نمونه گردشگري استان اکنون در دست اقدام است و در برخي مناطق زيرساختهاي اساسي ايجاد شده است و تدابير لازم براي جذب و تشويق و حمايت از سرمايه گذاران بخش خصوصي در اين مناطق انديشيده شده و در تعدادي از اين مناطق از جمله بيستون و طاق بستان، سرمايه گذاران بخش خصوصي فعاليتهايي را آغاز کرده اند.
وي گفت: براي تمام مناطق نمونه گردشگري استان پکيج سرمايه گذاري آماده شده است که با شرکت در نمايشگاهها و همايش ها و فرصت هاي سرمايه گذاري نسبت به معرفي اين اماکن و جلب سرمايه گذاران داخلي و خارجي اقدام شده است.
به گفته وي استان کرمانشاه با تصويب 50 منطقه نمونه گردشگري، در رديف استانهاي برتر کشور از اين حيث قرار دارد.
بيش از سه هزار و 500 اثر تاريخي تاکنون در استان کرمانشاه شناسايي شده و حدود دو هزار اثر آن به ثبت ملي رسيده است.

بازتاب روانسر شنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۸۹

پيش بيني مي شود امسال بيش از 1 ميليون تن گندم و 600 هزار تن جو از مزارع استان برداشت شود.

مدير سازمان جهاد كشاورزي استان با اعلام اين خبر در شهرستان روانسر گفت: اين ميزان توليد نسبت به سال گذشته 30 درصد رشد خواهد داشت.

روئين تن با اعلام اينكه شهرستان روانسر 30 درصد گوشت سفيد استان را توليد مي كند افزود: در اين شهرستان 81 واحد مرغداري با 1 ميليون و 540 هزار قطعه زمينه اشتغال 400 نفر را به صورت مستقيم فراهم كرده است.

وي تصريح كرد: شهرستان روانسر 20 درصد ذرت استان را توليد مي كند و 5 سال متوالي مقام اول كشوري ذرت دانه اي را كسب كرده است.

روئين تن خاطر نشان ساخت: جهاد كشاورزي روانسر در سال 88، 17 درصد از كل اعتبارات پروژه هاي افتتاحي اين سازمان را به خود اختصاص داده است.

همچنين مدير جهاد كشاورزي شهرستان روانسر گفت: از محل بنگاههاي اقتصادي و زودبازده 500 ميليارد ريال تسهيلات در قالب 1100 طرح تصويب گرديده كه از اين ميزان 220 ميليارد ريال انعقاد قرار داد گرديده است.

كريمي افزود: براي كاهش اثرات خشكسالي در سالهاي 87و 88 مبلغ 11 ميليارد و 641 ميليون ريال در بخشهاي مختلف زراعي و باغباني هزينه گرديده و از سال 85 تاكنون در 1188 هكتار سيستم آبياري تحت فشار اجرا شده و براي 30 هزار هكتار نيز پرونده تشكيل شده است.

 در پايان اين مراسم از زحمات چندين ساله مهندس پرويزي فر مدير سابق جهاد كشاورزي تقدير و مهندس كريمي به عنوان مدير جهاد كشاورزي اين شهرستان معرفي شد.

گفتني است مهندس پرويزي فر در بخش زراعت سازمان جهاد كشاورزي استان شروع بكار خواهد كرد و مهندس كريمي نيز قبلا معاون جهاد كشاورزي روانسر بوده است.

بازتاب روانسر شنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۸۹

از 15 نفر از خيرين و امدادگران فعال شهرستان روانسر تقدير شد.

در اين مراسم كه در مجتمع فرهنگي هنري توحيد روانسر برگزار شد امام جمعه روانسر گفت: كمك به همنوعان از سفارشات موكد در دين اسلام است و امدادگران هلال احمر بي شك در پيشگاه خداوند اجر معنوي بالايي را به خود اختصاص مي دهند.

ملا عبداله غفوري افزود: امدادگري و نجات جان مصدومان داراي لذت بسيار زيادي است و بهترين لحظه براي يك امدادگر نجات جان يك انسان است و مسئولان بايستي با تقويت اين نهاد در افزايش سلامت جامعه گام بردارند.

رئيس جمعيت هلال احمر شهرستان روانسر نيز با اشاره به فعاليتهاي اين جمعيت در راستاي تسكين آلام بشري گفت: در سال گذشته بيش از 55 ميليون ريال تسهيلات به 16 نفر از افراد نيازمند اعطا شده است.

ادريس مرادي افزود: در اين مدت 10 ميليون و 600 هزار ريال به حادثه ديدگان آتش سوزي پرداخت شده و برگزاري 23 دوره آموزشي با شركت 1200 نفر ، برگزاري 6 كارگاه سلامت  و تملك 1600مترمربع زمين جهت احداث اردوگاه اضطراري از مهمترين فعاليتهاي اين نهادا بوده است.

وي گفت: كسب رتبه برتر كشوري هلال احمر شهرستان در امور جوانان و برگزاري مانورهاي امداد و نجات از ديگر فعاليتهاي جمعيت هلال احمر اين شهرستان بوده است.

بازتاب روانسر جمعه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۸۹

بازتاب روانسر یکشنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹

طی حکمی از سوی دکتر نوری زاد ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمانشاه آقای دکتر صحبت رضایی بعنوان سرپرست جدید شبکه بهداشت و درمان شهرستان روانسر معرفی شد . دکتر رضایی از پزشکان خوشنام و بومی شهرستان روانسر می باشد که سالها در مطب شخصی خود و همچنین بعنوان پزشک قانونی مشغول ارائه خدمت به مردم شریف این دیار بوده است .

قبل از این دکتر رودابر عهده دار این سمت بوده است.

مدیریت بازتاب روانسر نیز این انتصاب را به دکتر رضایی تبریک گفته و اروزوی موفقیت دارد

بازتاب روانسر یکشنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹

به مناسبت گراميداشت هفته معلم از 300 معلم فعال و دانش آموزبرتر مسابقات علمي، علوم آزمايشگاهي و كارگاهي روانسر تجليل شد.

در اين مراسم كه در تالار وحدت اين شهرستان برگزار شد سرپرست فرمانداري روانسر با گراميداشت يادوخاطره شهيد مطهري گفت: فعاليتهاي آموزشي و پرورشي مكمل يكديگرند و معلمين بايستي رشد و كمال دانش آموزان را به بهترين نحو ممكن فراهم سازند.

قدرت اله فعلي دانش آموزان را به تهذيب نفس و شناخت دشمن و راههاي نفوذ آنان در جوانان توصيه كرد و افزود: جوانمان بايستي در رشد و شكوفايي استعدادهاي خويش بر اساس آموزه هاي ديني و هنجارهاي جامعه ايراني گام بردارند.

بازتاب روانسر یکشنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹

مدیر کل آمار و اطلاعات استانداری کرمانشاه گفت: 19 پایگاه برای پاسخگویی به سئوالات خانوارهایی که در مرحله اول طرح جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوارها شرکت نکرده اند، در سطح استان پیش بینی شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، مژگان نمکیان در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز مرحله سوم طرح جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوارها از 20 اردیبهشت ماه، اظهار داشت: این مرحله تنها مختص خانوارهایی است که تاکنون نسبت به ثبت نام در این طرح  اقدام نکرده اند و کار اصلاح اطلاعات خانوارهای ثبت نام شده در مراحل بعدی انجام می شود.

نمکیان در خصوص زمان ثبت نام از خانوارها در این مرحله گفت: کار ثبت نام در این مرحله بر اساس آخرین رقم سمت راست کدملی سرپرست خانوار  صورت می گیرد و بر این اساس خانوارهایی که رقم سمت راست کد ملی سرپرست خانوار آنها ارقام هشت و 9 است روزهای 20 و 21 و 22 اردیبهشت، ارقام شش و هفت است روزهای 23 ، 24 و 25 اردیبهشت، ارقام چهار و پنج است روزهای 26، 27 و 28 اردیبهشت، ارقام سه و دو است روزهای 29، 30 و 31 اردیبهشت  و خانوارهایی که رقم سمت راست کد ملی سرپرست خانوار آنها ارقام یک و صفر است روزهای اول، دوم و سوم خرداد می توانند ثبت نام کنند.

وی افزود: روزهای چهارم تا هشتم خرداد نیز برای افرادی که در تاریخ های فوق ثبت نام نکرده اند در نظر گرفته شده است.

وی گفت: این خانوارها در موعد تعیین شده باید با مراجعه به سایت yaraneh.amar.org.ir نسبت به ثبت نام بصورت اینترنتی اقدام کنند.

نمکیان افزود: توصیه می شود این خانوارها قبل از وارد شدن به سایت مربوطه جهت ثبت نام، فرم های پیش نویس کاغذی را که در دفاتر پست، کافی نت ها و دفاتر ICT روستایی توزیع می شود تکمیل نمایند، تا هنگام ثبت نام اینترنتی با مشکلی مواجه نشوند.

وی گفت: خانوارهای نیروهای نظامی و انتظامی که تاکنون در طرح جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوارها ثبت نام نکرده اند، لازم نیست در این مر حله از طرح مشارکت کنند.

نمکیان عنوان کرد: در سطح استان 19 پایگاه برای پاسخگویی به سئوالات خانوارها در نظر گرفته شده که شش پایگاه آن مربوط به شهرستان کرمانشاه و مابقی مربوط به دیگر شهرستانهای استان است و خانوارها می توانند بصورت تلفنی سئوالات خود را مطرح کنند.

وی شماره تلفن های پایگاه های مربوط به شهرستان کرمانشاه را (8241785-8355112-4218453-8328809-7249175-8237317) شهرستان اسلام آبادغرب را (08325243033)، پاوه (08327223070) ، سرپل ذهاب(08342222533)، سنقروکلیایی(08384226363)، قصرشیرین(08354225027)، کنگاور(08372226001)، گیلانغرب (08353222260)، جوانرود(08326224001)، صحنه(08383232458)، هرسین( 0832322492)، ثلاث باباجانی(08326722739)، دالاهو(08353724451) و روانسر(08326527417) اعلام کرد.

نمکیان در ادامه گفت: بر اساس اعلام مرکز آمار ایران حدود 25 هزار خانوار استان در مرحله اول طرح جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوارها ثبت نام نکرده اند که باید در این مرحله کار ثبت نام خود را انجام دهند.

وی بار دیگر تاکید کرد که در این مرحله تنها خانوارهایی که تاکنون ثبت نام نکرده اندباید به سایت اینترنتی مربوطه مراجعه کنند.


مدیر کل آموزش وپرورش استان کرمانشاه گفت: عامل وعنصر اصلی تعلیم وتربیت ، معلم است .

جلال امینی مدیر کل آموزش وپرورش استان کرمانشاه در مراسم تجلیل از فرهنگیان شهرستان روانسر که به مناسبت هفته معلم در محل تالار وحدت با حضور امام جمعه ،مسئولان وبیش از 700نفر از فرهنگیان این شهرستان برگزار شد، با اشاره به اهمیت کار معلم وآموزش وپرورش گفت: هرجامعه وخانواده ای بخواهد از آرامش،آسایش وسعادت اخروی ودنیوی برخوردارشود هیچ راهی جزتوجه به آموزش وپرورش ندارد.

مدیر کل آموزش وپرورش استان کرمانشاه افزود : در هیچ مکتبی به اندازه دین سرافراز اسلام به تعلیم وتربیت،علم وعالم ومعلم توجه ننموده وعامل اصلی تعلیم وتربیت معلم است .

امینی به جایگاه معلم در فرایند تعلیم وتربیت اشاره نمود وافزود : اگر نیاز به تعلیم وتربیت داریم حتما"به فضای آموزشی ، تجهیزات  وامکانات آموزشی وبودجه واعتبار نیاز داریم اما هیچ کدام از اینها نمی تواند جای رکن رکین معلم را بگیرد.

جلال امینی یادآور شد توجه به معلم یعنی توجه به آموزش وپرورش وتوجه به آموزش وپروررش یعنی توجه به سعادت دنیوی واخروی یعنی رشد وتوسعه همه جانبه جامعه .

مدیر کل آموزش وپرورش استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیگیری های وزارت آموزش وپرورش جهت پرداخت معوقه فرهنگیان گفت: بزودی پاداش فوق العاده خدمت مناطق محروم فرهنگیان وهمچنین کل  پاداش پایان خدمت عزیزان بازنشسته آموزش وپرورش پرداخت خواهد شد .

وی تصریح کرد بیمه طلایی فرهنگیان از اول اردیبهشت خدمات خودرا ارائه می دهد ونیز طرح سخا ( سیستم خرید الکترونیک )به منظور افزایش قدرت خرید کارکنان دولت به ویژه فرهنگیان عزیز تسهیلات قرض الحسنه در قالب کارت خرید به مبلغ 15 میلیون ریال  با کارمز 4درصد اجرا می شود .

بازتاب روانسر شنبه هجدهم اردیبهشت ۱۳۸۹

به مناسبت هفته معلم در مراسمی از ۳۵ استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد روانسر تجلیل شد.

در این مراسم که در تالار وحدت این شهرستان برگزار شد امام جمعه روانسر خواستار ارتقا تفکر دینی در دانشگاه بخصوص در حوزه علوم انسانی شد و گفت: اساس هر تحولی در جامعه بر مبنای تعلیم و تربیت و توسعه نیروی انسانی است.

ملا عبداله غفوری شور-عشق-علم- جوانمردی و فروتنی را از خصوصیات معلم خواند و گفت:استاد کسی است که از هیچ همه چیز به وجود می آورد و انسان را از جهل و تاریکی می رهاند و هیچ مقامی در طول تاریخ بالاتر از مقام استاد نبوده است.

وی با تاکید حفظ حرمت و شان اساتید گفت: اگر دانشگاه بخواهد جایگاه علمی خود را بازیابد  اساتید بالاترین جایگاه را دارا هستند.

امام جمعه روانسر به بیانات امام راحل(ره) درباره اهمیت دانشگاه و نقش آن در آینده سازی اشاره کرد و افزود: دانشگاه کارخانه انسان سازی است و نقش استاد در تربیت نسل آینده بی بدیل است. 

بازتاب روانسر شنبه هجدهم اردیبهشت ۱۳۸۹

به مناسبت گراميداشت هفته معلم و براي تجليل از معلمين دلسوز شهرستان روانسر شهردارو اعضاي شورا به همراه جمعي از كاركنان شهرداري به صورت سرزده از مدارس ۱۷ شهريور،عاطفه،ام المومنين و دبيرستان خديجه بازديد كردند و از نزديك در جريان مشكلات آموزشي اين مدارس قرار گرفتند.

در اين بازديدها شهردار روانسر پاي درد دل فرهنگيان روانسري نشست و از برنامه هاي آتي اين شهرداري براي شهروندان اين شهر سخن گفت و افزود: همراهي و همدلي شما فرهنگيان در عرصه هاي مختلف با مسئولين و دلسوزان نظام رشد و ترقي جامعه را به دنبال خواهد داشت.

وي از فرهنگيان روانسري خواست تا با مشاوره و پيشنهادهاي سازنده در ساختن شهري آباد يار و ياور شهرداري روانسر باشند.

طهماسبي در پايان به هر كدام از واحدهاي آموزشي مبلغ ۱ ميليون ريال اهدا كرد.

بازتاب روانسر جمعه هفدهم اردیبهشت ۱۳۸۹

ظرفيت هاي علمي پايان ناپذير است.

امام جمعه شهرستان روانسر در جشنواره تجليل از معلمان نمونه شهرستان روانسر كه به به مناسبت هفته معلم در تالار و.حدت اين شهر برگزار شد با اعلام اين مطلب گفت: معلمين بايستي در رشد و شكوفايي استعدادهاي دانش آموزان بر اساس آموزه هاي ديني و هنجارهاي ايراني همت گمارند.

ملا عبداله غفوري هفته معلم را مصداق بارز و روشن شعائر اسلامي توصيف كرد و افزود: تعليم و تربيت از جايگاه ويژه معنوي و علمي برخوردار است و تجليل از صاحبانت عرصه تعليم و تربيت امري ضروري است.

وي با تاسي از آيات و احاديث ، دين مبين اسلام را دين رشد و كمال انساني دانست و تصريح كرد: علم و دانش سرمايه زندگي است كه بايستي معلمان و دانش آموزان با علم پژوهي و دانش دوستي خود را به كمال برسانند.

همچنين رييس سازمان آموزش و پرورش استان كرمانشاه نيز با اشارهبه اهميت رشد و توسعه فرهنگ در پيشرفت جامعه گفت: تربيت نيروي متخصص در هر جامعه از طريق آموزش و پرورش صورت مي گيرد.

جلال اميني تصريح كرد: رسالت آموزش و پرورش ايجاد تغييرات مطلوب در رفتار انسانهاست و معلم با آموزش و راهنمايي ، انسانها را به سوي سرزمين علم و اگاهي هدايت مي كند.

وي با اشاره به جزئيات ديدار مئيران آموزش و پرورش استان با وزير آموزش و پرورش گفت: بخش عمده اي از مطالبات بازنشستگان تا پايان خرداد ماه سالجاري و پاداش فرهنگيان مناطق محروم در آينده نزديك پرداخت خواهد شد.

در اين مراسم از 60 معلم نمونه استاني و شهرستاني شهرستان روانسر با اهدا لوح و هدايايي تجليل شد.

بازتاب روانسر چهارشنبه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹

شركت تعاوني دهياران بخش مركزي روانسر با اعتباري بالغ بر ۲ ميليارد و ۲۰۰ ميليون ريال تشكيل مي شود.

بخشدار مركزي روانسر در جمع دهياران بخش مركزي اين شهرستان با اعلام اين خبر گفت: اين تعاوني با اشتغالزايي ۲۴ نفر و تعداد ۱۲ دستگاه ماشين آلات تا پايان خرداد ماه شروع بكار خواهد كرد.

مراد باباخاني افزود: طي يك سال گذشته ۴۰۰ ميليون ريال اعتبار جهت ساماندهي مساجد اختصاص يافته است و كار احداث خانه عالم ۴ روستا با اعتباري بالغ بر ۲۸۰ ميليون ريال در حال اجراست.

وي تصريح كرد: جهت توسعه فضاهاي ورزشي در سطح روستاها ۱۰۰ ميليون ريال اعتبار نيز در ۵۰ روستاي اين بخش هزينه شده است.

بازتاب روانسر چهارشنبه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹

بر اثر بارندگيهاي اخير قسمت اعظمي از حاشيه واريانت در دست احداث قشلاق- پاوه در نزديكي مخزن اب محله قشلاق شهر شاهو ترك برداشته و ريزش كرده و هر آن احتمال مي رود رانش نموده و ايجاد خسارات نمايد.

بازتاب روانسر چهارشنبه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹

کار احداث 513 واحد مسکن مهر در شهرستان روانسر در حال اجراست.

سرپرست فرمانداری روانسر در جلسه ستاد مسکن مهر این شهرستان گفت: 4 تعونی مسکن مهر در قالب 384 واحد با پیشرفت فیزکی ۳۵ درصد اقدام است و این تعداد متقاضی جهت اخذ تسهیلات 150 میلیون ریال به بانکهای عامل معرفی شده اند.

قدرت اله فعلی میزان جذب سهمیه شهرستان برای ساخت مسکن مهر را 61 درصد اعلام کرد و گفت: تاکنون 2 هزار متقاضی توسط 7 تعاونی مسکن مهر در 3تعاونی مشاغل آزاد،2 تعاونی کارگری،1 تعاونی کارمندی و 1 تعاونی بسیجیان ثبت نام شده اند و از این تعداد متقاضی 670 نفر ساماندهی شده اند.

بازتاب روانسر سه شنبه چهاردهم اردیبهشت ۱۳۸۹

بازتاب روانسر دوشنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹
ليست افراد حق التدريسي واجد شرايط استخدام به وزارتخانه ارسال شده است
کرمانشاه - رييس سازمان آموزش و پرورش استان کرمانشاه از ارسال لسيت بيش از 950 نفر از معلمين حق التدريسي استان به وزارت آموزش و پرورش براي انجام امور استخدامي شان خبر داد.
جلال اميني روز يکشنبه در حاشيه نواخته شدن زنگ سپاس از معلم در مدرسه شهيد مصطفي خميني شهر کرمانشاه به خبرنگار ايرنا، گفت: اين افراد واجد شرايط قبلا اعلام شده مبني بر چهار سال سابقه براي کارشناسان، پنج سال سابقه براي فوق ديپلم ها و هفت سال سابقه براي ديپلمه ها مي باشند.
وي گفت: اکنون منتظر اعلام نظر نهايي و تصميم گيري اين وزارتخانه در خصوص استخدام اين تعداد از معلمين حق -التدريسي واجد شرايط هستيم و اميدواريم بزودي خبرهاي خوشي براي اين قشر زحمتکش در استان داشته باشيم.
وي همچنين در خصوص پرداخت معوقه هاي معلمين، گفت: همه معوقه ها و حق و حقوق معلمين تا قبل از آغاز سال 89 و در واپسين روزهاي سال گذشته پرداخت شده است.
اميني در خصوص پرداخت پاداش پايان خدمت معلمين بازنشسته پيش از موعد در استان، گفت: اين بخش از معوقه ها را در ماه جاري پرداخت خواهيم کرد که در اين راستا هماهنگي هاي لازم با وزارت آموزش و پرورش به عمل آمده است.
بازتاب روانسر دوشنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹

استاندار سليمانيه كه به همراه جمعي از سران عراقي به منظور ايجاد روابط بين دو كشوردر سفري 3 روزه  به كرمانشاه آمده بود و با استقبال رسمي  مهندس هاشمي استاندار كرمانشاه بدرقه شد به هنگام پايان اين ديدارها با عبور از دروازه اورامانات مورد استقبال جمعي از مسئولين اين شهرستان شد.

بهروز محمد صالح در بدو ورود از سراب روانسر و سنگ مزبح بازديد كرد و سراب روانسر را جاذبه اي بكر در اين ديار هورامان معرفي كرد. وي پس از گردشي 15 دقيقه اي از سراب روانسر به قصد ديدن غار قوري قلعه به راه افتاد.

وي كه از ديدن غار شگفت زده شده بود براي اشنايي بيشتر با منطقه اورامانات بر ايجاد تورهاي گردشگري و توريستي در در اين  منطقه تاكيد كرد و گفت: كردهاي ايران و عراق هر دو يك ريشه نژادي و  تاريخي دارند و همكاري و ارتباط بيشتر سبب تحكيم اين روابط خواهد شد

گفتني است در اين بازديد ها فرماندار و جمعي از مسئولين شهرستان روانسر حضور داشتند.

بازتاب روانسر دوشنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹

۱- علي اشرف مظفري- رئيس شورا

۲- انور محمودي- نايب رئيس

۳- فريدون لطفي- خزانه دار

۴- علي شهسواري- منشي

۵- جهانشاه احمدي- منشي

                                                                                   با آرزوي موفقيت براي اين عزيزان

بازتاب روانسر یکشنبه دوازدهم اردیبهشت ۱۳۸۹

بازتاب روانسر شنبه یازدهم اردیبهشت ۱۳۸۹

از شوراي روستاي قلعه زكريا  بخش مركزي روانسر به عنوان شوراي نمونه اين شهرستان تقدير شد.

سرپرست فرمانداري روانسر در همايش شوراهاي اسلامي شهر و روستا كه در تالار وحدت اين شهرستان برگزار شد گفت: اصولا تشكيل شوراهاي اسلامي بر اساس قانون اساسي، گام بزرگي در نظام جمهوري اسلامي است كه بستر مناسب را براي خدمت به مردم فراهم كرده است.

قدرت اله فعلي افزود:شوراها نمايندگان مردم هستند و بايستي از توان و مشاركت مردم براي آباداني شهرها و روستاها بهره بگيرند.

وي از شوراها خواست تا با صداقت و شفافيت با كار مضاعف به اعتماد مردم پاسخ دهند.

امام جمعه روانسر نيز در خصوص جايگاه رفيع شوراها  در دين مبين اسلام و رسالت سنگين اين نهاد مقدس در پيشبرد اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي و خدمت رساني به مردم گفت: مردم از شورا توقع دارند و اعضاي شورا بايد مسائل ديني و فرهنگي را مدنظر قرار دهند.

.ملا عبداله غفوري تصريح كرد: عمران و آباداني در مناطق شهري و روستايي و خدمت رساني به مردم امر مهمي است ولي بي توجهي به مباحث ديني و فرهنگي موجب گرفتاري جامعه مي شود.

نماينده مردم اورامانات در مجلس شوراي اسلامي نيز گفت: شوراها فقط در سابه مشاركت و همكاري مردم موفق مي شوند.

سيدفتح اله حسيني با اشاره به اصل 100 قانون اساسي شوراها را حلقه واسط دولت و مردم دانست و افزود: شوراها بايد با تسلط و عمل به قوانين همواره با منطق و درايت پيگير حل مشكلات مردم شهرها و روستاها باشند.

اسلایدر

دانلود فیلم